Červen, poslední školní měsíc, bude ve znamení spousty pěkných zážitků a překvapení. 3.6. se zúčastníme na náměstí v Náchodě akce „Emergency Day“ věnovaný představení záchranných složek města Náchoda. 4.6. proběhne na školní zahradě společné fotografování. 5.6. navštívíme hasiče a záchrannou službu a budeme si povídat o ohni a o úrazech. Budeme se vydávat na delší procházky či drobné drobné výlety do okolí – za zvířaty do obor, na zámek, na hřiště, na louky na Klínku nebo do lesa. U toho budeme objevovat a pozorovat vše kolem nás – rostliny, stromy, drobný hmyz a jiná zvířata, dopravní prostředky, dopravní značky a bezpečnost v dopravě. 20. června v 15 hod. proběhne na školní zahradě pasování školáků. Ke konci měsíce se rozloučíme s předškoláky, kteří odchází do školy, zmrzlinovým pohárem v cukrárně ve městě.