Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Listopad 2019 v Pusinkách

V listopadu už nás zcela pohltí podzimní atmosféra. Budeme si povídat o počasí, o chystání se na zimu ve světě zvířat a rostlin. Půjdeme se podívat, jak se stromy chystají na sníh a mráz a řekneme si, co musíme připravit pro zvířátka v lese i doma, aby netrpěla nouzí. Budeme dbát na správné oblékání, budeme pouštět draky, povídat si o svátcích a tradicích v tomto měsíci a proč se připomínají. Budeme si ale také říkat o pravidlech chování, úklidu hraček ve školce i na zahradě a vztazích mezi dětmi navzájem.

Říjen 2019 v Pusinkách

V říjnu se budeme seznamovat se zeleninou a ovocem, které roste v našich zahradách a budeme si povídat o významu konzumace zeleniny a ovoce pro naše zdraví. Budeme pozorovat podzimní přírodu a sbírat lesní plody pro zvířata. Bude-li větrno, budeme pouštět draky. 8. října proběhne tradiční setkání dětí s dravci na školní zahradě. Všichni se budeme podílet na výzdobě naší MŠ k 70. výročí založení, které oslavíme na konci měsíce.

Září 2019 v Pusinkách

Milé děti, vítáme Vás ve školním roce 2019/20. Od začátku září se budete seznamovat s novými kamarády, poznávat prostory MŠ, společně si budeme určovat pravidla chování ve třídě a samozřejmě si budeme hodně hrát, zpívat, číst pohádky, chodit na vycházky a poznávat blízké i vzdálenější okolí MŠ. Zároveň věříme, že celý školní rok proběhne k úplné spkojenosti rodičů. Vaše učitelky.