Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Únor 2020 v Pusinkách

V měsíci únoru si budeme povídat o životě zvířat a ptáků v zimě. Budeme pokračovat v povídání o zimě (jak má vypadat), o sportech, o sněhu a sněhulácích. Budeme se učit zimní říkadla, písničky a vše budeme spojovat s pohybem (cvičením a tancem). 6.2. si užijeme divadlo v naší MŠ (tři klasické pohádky). Třetí týden měsíce února (19.02.) bude karnevalový.

Leden 2020 v Pusinkách

Po období Vánoc a vzpomínkách na uplynulé příjemné chvíle se v novém roce opět vrátíme k hrám, říkadlům, písničkám a učení se o věcech, které souvisí se zimou. Budeme si povídat o životě zvířat v zimě i jak nenastydnout, neprochladnout a jak se oblékat. Budeme mluvit o sněhu, ledu, zimních sportech a zimních radovánkách. I nadále budeme chodit plavat. A čekají nás zcela určitě i nějaká překvapení. Těšte se !

V novém roce přejeme všem hodně zdraví a stálý úsměv na tváři !

Prosinec 2019 v Pusinkách

Začíná nám prosinec a Advent. Budeme si povídat o tradicích a zvycích spjatých s Adventem, naučíme se písničky a básničky s vánoční tématikou a samozřejmě i koledy. Ve středu 4.12. přivítáme rodiče na tradičním vánočním aranžování a každé dítě si vyrobí (s pomocí rodiče) vánoční ozdobu. Následující den k nám zavítá Mikuláš s čertem. 11.12. shlédneme pohádky, které nám zahrají studenti z náchodského gymnázia a hned ve čtvrtek 12.12. se zúčastníme koncertu ZUŠ „Sněhová královna“. Všem přejeme klidné svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví a štěstí.