Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Květen 2019 v Pusinkách

Na začátku měsíce si budeme povídat o rodině a jaké má kdo povolání nebo zaměstnání. Na vycházkách budeme pozorovat přírodu a opakovat si, co už o ní víme: jména stromů, rostlin a květin. Připomeneme si výročí konce druhé světové války a osvobození Československa 8.5. a pozveme děti na večerní ohňostroj na náchodské náměstí. 15.5. dopoledne se budeme fotit na třídní foto. Bylo by dobře, kdyby děti byly vhodně oblečené. 16.5. půjdeme s předškoláčky navštívit MŠ Kramolna, 21.5. s předškoláčky na pohádku „Námořnická“ do ZUŠ.

Duben 2019 v Pusinkách

Co vše nás čeká v dubnu? 3.4. jdeme na pásmo pohádek do kina, na konci týdne jdou předškoláci k zápisu do ZŠ. 9.4. se jdeme podívat na stanici Rychlé lékařské pomoci na poliklinice. 11.4. přivítáme společně s rodiči jaro a Velikonoce na besídce od 15.00 hod. Předškoláci se 23.4. zúčastní koncertu ZUŠ. Policejní auto přijede na školní zahradu 24.4. v rámci Dne s policií. A 30.4. se už všichni těšíme na tradiční dopolední čarodějnický rej. A mimo to budeme pozorovat přírodu, dopravní ruch, zpívat, malovat…..

Březen 2019 v Pusinkách

Měsíc březen začne návštěvou masopustních maškar z Déčka. První týden měsíce si dětí budou užívat jarní prázdniny. V březnu také přivítáme jaro, půjdeme k řece Metuji vyhodit „Moranu“, tím se rozloučíme se zimou.  Budeme si povídat o domácích zvířatech, jejich mláďatech, jak žijí a co jí. Na procházkách budeme pozorovat jarní květiny a stromy. Březen je také měsíc knihy a my půjdeme s dětmi do knihovny. S předškoláky se také stále připravujeme na zápis do ZŠ.