Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Září 2019 v Pusinkách

Milé děti, vítáme Vás ve školním roce 2019/20. Od začátku září se budete seznamovat s novými kamarády, poznávat prostory MŠ, společně si budeme určovat pravidla chování ve třídě a samozřejmě si budeme hodně hrát, zpívat, číst pohádky, chodit na vycházky a poznávat blízké i vzdálenější okolí MŠ. Zároveň věříme, že celý školní rok proběhne k úplné spkojenosti rodičů. Vaše učitelky.

Červen 2019 v Pusinkách

Blíží se prázdniny a my už také budeme maličko cestovat. První výlet bude na farmu Dubno u Rozkoše. 4.6. v úterý přijďte do MŠ do 7.30 hod. Peníze budeme vybírat po výletě. 12.6. jdou předškoláci na představení do Beránku, příchod do MŠ do 7.45 hod., 13.6. jedeme na výlet na Potštejn. Mezi tím budeme chodit na delší vycházky. 18.6. připravujeme rozloučení s předškoláky „Pasování na školáky“ od 15.00  hod. a 20.6. bude také pro předškoláky „Kouzelná noc“ v MŠ. Upřesnění informací dostanete ve své třídě. A poslední týden se všichni rozloučíme zmrzlinou a popřejeme si krásné prázdniny.

Květen 2019 v Pusinkách

Na začátku měsíce si budeme povídat o rodině a jaké má kdo povolání nebo zaměstnání. Na vycházkách budeme pozorovat přírodu a opakovat si, co už o ní víme: jména stromů, rostlin a květin. Připomeneme si výročí konce druhé světové války a osvobození Československa 8.5. a pozveme děti na večerní ohňostroj na náchodské náměstí. 15.5. dopoledne se budeme fotit na třídní foto. Bylo by dobře, kdyby děti byly vhodně oblečené. 16.5. půjdeme s předškoláčky navštívit MŠ Kramolna, 21.5. s předškoláčky na pohádku „Námořnická“ do ZUŠ.