MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

Pusinky

Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Učitelky:

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Novinky

Březen 2023 v Pusinkách

V březnu si budeme povídat o lidském těle, naučíme se jednotlivé části lidského těla pojmenovat a zkusíme se naučit znát a pochopit význam smyslů. Budeme si vyprávět o zdraví a osobní hygieně. Při vycházkách do blízkého i vzdálenějšího okolí MŠ se zaměříme na první příznaky jara – počasí, rostliny apod. Příliš teplo asi ještě nebude a občas se nám určitě zima připomene mrazíkem nebo sněhovou přeháňkou, ale dny se přece jen začínají prodlužovat a častěji vysvitne sluníčko. Rozloučíme se také s Morenou a přivítáme první jarní den. Určitě se také jako každý rok podíváme do knihovny, protože knížka je jeden z našich nejlepších kamarádů.

Únor 2023 v Pusinkách

Od 20.02. máme prázdniny! V únoru si budeme povídat o životě zvířat a ptáků v zimě. Budeme pokračovat v povídání o zimě (jak má vypadat), o sportech a našich sportovcích, ale i o stavění sněhuláků. Budeme se učit zimní říkadla, písničky a vše budeme spojovat s pohybem (cvičením a tancem). Každý rok probíhá u nás ve třídě karneval a i letos si ho užijeme. Už se těšíme!

Leden 2023 v Pusinkách

Po období Vánoc a vzpomínkách na uplynulé příjemné chvíle se v novém roce opět vrátíme k hrám, říkadlům, písničkám a učení se o věcech, které souvisí se zimou. Budeme si povídat o životě zvířat v zimě i jak nenastydnout, neprochladnout a jak se oblékat. Budeme mluvit o sněhu, ledu, zimních sportech a zimních radovánkách. Seznámíme se také s Kašparem, Melicharem, Baltazarem, naučíme se písničku „My tři králové“ a 6.1.2021 nás K+M+B určitě navštíví.
V novém roce přejeme všem hodně zdraví a stálý úsměv na tváři !