Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Červen 2024 v Pusinkách

Červen, poslední školní měsíc, bude ve znamení spousty pěkných zážitků a překvapení. 3.6. se zúčastníme na náměstí v Náchodě akce „Emergency Day“ věnovaný představení záchranných složek města Náchoda. 4.6. proběhne na školní zahradě společné fotografování. 5.6. navštívíme hasiče a záchrannou službu a budeme si povídat o ohni a o úrazech. Budeme se vydávat na delší procházky či drobné drobné výlety do okolí – za zvířaty do obor, na zámek, na hřiště, na louky na Klínku nebo do lesa. U toho budeme objevovat a pozorovat vše kolem nás – rostliny, stromy, drobný hmyz a jiná zvířata, dopravní prostředky, dopravní značky a bezpečnost v dopravě. 20. června v 15 hod. proběhne na školní zahradě pasování školáků. Ke konci měsíce se rozloučíme s předškoláky, kteří odchází do školy, zmrzlinovým pohárem v cukrárně ve městě.

Květen 2024 v Pusinkách

V průběhu měsíce si budeme povídat o rodině a jaké má kdo povolání nebo zaměstnání. Na vycházkách budeme pozorovat přírodu a opakovat si, co už o ní víme: jména stromů, rostlin a květin. Co budeme dělat v jednotlivých týdnech si budeme říkat průběžně.

06.05. – ZUŠ koncert – pouze školáci

14.05. – Den matek – vystoupení dětí pro maminky ve třídě ( v 15 hod.)

20.05. – přednáška pro rodiče „Školní zralost“

23.05. – školní výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem

27.05. – ZUŠ Náchod „Námořnická pohádka“ – pouze školáci

28.05. – v MŠ Kramolna „Pohádka o Karkulce“ – pouze školáci

31.05. – třídní výlet k MDD

O všech akcích budete průběžně informováni (cena, čas).

Duben 2024 v Pusinkách

Duben je veselý jarní měsíc, který přináší plno krásných změn v přírodě. Probouzejí se květiny, stromy, přilétají ptáci, slunce hřeje každý den víc a víc. O zvířatech, rostlinách a jaru si budeme často povídat. Pozor: v prvním dubnovém týdnu proběhne zápis na základní školy! 4. dubna proběhne filmové představení (pásmo pohádek) pro MŠ – vybíráme 20 Kč. A na konci měsíce si připomeneme „pálení čarodějnic“.