Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Březen 2019 v Pusinkách

Měsíc březen začne návštěvou masopustních maškar z Déčka. První týden měsíce si dětí budou užívat jarní prázdniny. V březnu také přivítáme jaro, půjdeme k řece Metuji vyhodit „Moranu“, tím se rozloučíme se zimou.  Budeme si povídat o domácích zvířatech, jejich mláďatech, jak žijí a co jí. Na procházkách budeme pozorovat jarní květiny a stromy. Březen je také měsíc knihy a my půjdeme s dětmi do knihovny. S předškoláky se také stále připravujeme na zápis do ZŠ.

Únor 2019 v Pusinkách

V měsíci únoru si budeme povídat o životě zvířat a ptáků v zimě. Budeme pokračovat v povídání o zimě, o sportech, o sněhu a sněhulácích. Budeme se učit zimní říkadla, písničky a vše budeme spojovat s pohybem (cvičením a tancem). Druhý týden měsíce února bude karnevalový (13. 2). Od poloviny února si také budeme povídat o sportech.