Tuto třídu navštěvuje 13 dětí a je určena dětem s vadami řeči na doporučení klinického logopeda a speciálního pedagogického centra. Navštěvují naši MŠ dle potřeby a domluvy. Do této třídy jsou převážně zařazeny děti, které navštěvují MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, ale i mladší dle závažnosti.

Mgr. Renata Košťálová, Bc. Jana Janušová

Červen 2019 v Pusinkách

Blíží se prázdniny a my už také budeme maličko cestovat. První výlet bude na farmu Dubno u Rozkoše. 4.6. v úterý přijďte do MŠ do 7.30 hod. Peníze budeme vybírat po výletě. 12.6. jdou předškoláci na představení do Beránku, příchod do MŠ do 7.45 hod., 13.6. jedeme na výlet na Potštejn. Mezi tím budeme chodit na delší vycházky. 18.6. připravujeme rozloučení s předškoláky „Pasování na školáky“ od 15.00  hod. a 20.6. bude také pro předškoláky „Kouzelná noc“ v MŠ. Upřesnění informací dostanete ve své třídě. A poslední týden se všichni rozloučíme zmrzlinou a popřejeme si krásné prázdniny.

Květen 2019 v Pusinkách

Na začátku měsíce si budeme povídat o rodině a jaké má kdo povolání nebo zaměstnání. Na vycházkách budeme pozorovat přírodu a opakovat si, co už o ní víme: jména stromů, rostlin a květin. Připomeneme si výročí konce druhé světové války a osvobození Československa 8.5. a pozveme děti na večerní ohňostroj na náchodské náměstí. 15.5. dopoledne se budeme fotit na třídní foto. Bylo by dobře, kdyby děti byly vhodně oblečené. 16.5. půjdeme s předškoláčky navštívit MŠ Kramolna, 21.5. s předškoláčky na pohádku „Námořnická“ do ZUŠ.

Duben 2019 v Pusinkách

Co vše nás čeká v dubnu? 3.4. jdeme na pásmo pohádek do kina, na konci týdne jdou předškoláci k zápisu do ZŠ. 9.4. se jdeme podívat na stanici Rychlé lékařské pomoci na poliklinice. 11.4. přivítáme společně s rodiči jaro a Velikonoce na besídce od 15.00 hod. Předškoláci se 23.4. zúčastní koncertu ZUŠ. Policejní auto přijede na školní zahradu 24.4. v rámci Dne s policií. A 30.4. se už všichni těšíme na tradiční dopolední čarodějnický rej. A mimo to budeme pozorovat přírodu, dopravní ruch, zpívat, malovat…..