V této třídě se předškolní děti připravují na vzdělávání v základní škole. Vzdělávání probíhá dopoledne hravou formou a charakteristikou je vzbuzení zájmu dětí o učení. Snažíme se podporovat v dětech dovednosti, které předcházející čtení a psaní, předmatematické a číselné představy, komunikační a grafické dovednosti. Nezapomínáme také na rozvíjení dětského světa fantazie a tvořivosti. Během školního roku s dětmi uskutečníme krátké výlety po okolí.

Andrea Kubová, Danuše Petrová

Začínáme nový školní rok

Vážení rodiče, milé děti.

Vítáme Vás v novém školním roce a těšíme se, že spolu zažijeme spoustu nových zážitků. Budeme si hledat nové kamarády a seznámíme se s pravidly chování v naší třídě. Při vycházkách budeme pozorovat změny v přírodě a okolí naší mateřské školy. Určitě si najdeme čas na čtení pohádek, vyprávění a další aktivity. Moc se na vás těšíme, Dana a Andrea

Červen,,, prázdniny se blíží

Po těžké zkoušce s COVID 19, se začínáme pomalu vracet do běžného života. Předškoláky čeká další projektový den, kde budeme stavět ze stavebnice LEGO a tím rozvíjet konstruktivní myšlení. Hodně času budeme trávit na zahradě, pokud nám to počasí dovolí, abychom si vynahradili zrušené společné výlety. Ke konci měsíce chceme pro předškoláky připravit sváteční dopoledne k ukončení docházky do MŠ.

Květen – všechno kvete

Stále nevíme přesně, kdy se do školky vrátíme, tak vám doporučujeme sledovat přírodu, kde vše kvete a probouzí se k životu. Volný čas využijte k různým hrám, prohlížení knížek a kreslení, včetně stříhání. Určitě se vám tyto dovednosti budou hodit po návratu do školky. Nezapomeňte na své maminky a popřejte jim k jejich svátku matek ( 10.května) hodně trpělivosti a klidu. Pro snadnější návrat do MŠ zkoušejte dodržovat hygienické návyky, včetně nošení roušek. Moc vás zdravíme Dana a Andrea