V této třídě se předškolní děti připravují na vzdělávání v základní škole. Vzdělávání probíhá dopoledne hravou formou a charakteristikou je vzbuzení zájmu dětí o učení. Snažíme se podporovat v dětech dovednosti, které předcházející čtení a psaní, předmatematické a číselné představy, komunikační a grafické dovednosti. Nezapomínáme také na rozvíjení dětského světa fantazie a tvořivosti. Během školního roku s dětmi uskutečníme krátké výlety po okolí.

Andrea Kubová, Danuše Petrová

Leden – nový začátek

Na začátku nového roku si určitě popovídáme o zážitcích, které jsme prožili o Vánocích, jako byla štědrovečerní večeře a rozbalování dárků. 5.1.2021 se přivítáme s Kašparem, Melicharem, Baltazarem a naučíme se písničku „My tři králové“. Pokud bude vhodné počasí, využijeme ho ke sportování a poznávání zimních radovánek. Při procházkách přírodou si budeme povídat o životě zvířat a ptáků v tomto ročním období.

Prosinec – čas vánoční

Poslední měsíc v kalendářním roce prožijeme v duchu Vánoc a jejich tradic. Určitě se u nás zastaví Mikuláš s Čertem a zazpíváme jim naučené písničky. Před Vánocemi se zajdeme podívat na výzdobu obchodů, náměstí a prohlédneme si vánoční stromeček s Betlémem. Současně se zaměříme na změny počasí, které jsou typické pro zimní období a budeme očekávat alespoň malou sněhovou nadílku. V závěru letošního roku k nám opět přijde Ježíšek, na kterého se všichni moc těšíme.       Přejeme vám krásné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví a štěstí.

Barevný listopad

Připomeneme si svátek Dušiček, jeho význam a tradici. 9.11. budeme mít projektový den se zaměřením na význam energií v každodenním životě. Na vycházkách budeme pozorovat přírodu, která se ukládá k zimnímu spánku, její barvy a změny. Změnám počasí budeme přizpůsobovat i oblečení, které nás chrání v nepříznivém období podzimu. Připomeneme si využití vitamínů, které v tomto čase jsou důležitým doplňkem pro zvýšení naší imunity.