Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

V této třídě se předškolní děti připravují na vzdělávání v základní škole. Vzdělávání probíhá dopoledne hravou formou a charakteristikou je vzbuzení zájmu dětí o učení. Snažíme se podporovat v dětech dovednosti, které předcházející čtení a psaní, předmatematické a číselné představy, komunikační a grafické dovednosti. Nezapomínáme také na rozvíjení dětského světa fantazie a tvořivosti. Během školního roku s dětmi uskutečníme krátké výlety po okolí.

Andrea Kubová, Iveta Černá

Červen čas loučení

Poslední měsíc školního roku je časem loučení. MDD oslavíme pěším výletem plným zábavy, poznáváním a odměn a budeme si povídat o všech dětech na Zemi.. Budeme si také povídat o planetě, naši Zemi a městě. Podnikneme pár výletů do okolí, abychom Náchod lépe poznali. Pokračovat budeme v pozorování a poznávání přírody. Na ŠZ 20.6 2024.v 15:00h.se rozloučíme se všemi předškoláky „Pasováním na školáky“. (Slavnost pro rodiče). Tím uzavřeme letošní školní rok. Všem přejeme klidné slunné léto.  Andrea a Iveta.

Prázdniny

Od 15.7. do 9.8.2024 bude MŠ uzavřena. Prosíme rodiče, aby nejpozději do pátku 14.6. ve všech třídách nahlásili, zda Vaše dítě bude x nebude navštěvovat MŠ během prázdnin. Děkujeme

Divadlo Kramolna

Předškolní děti v úterý 28.5. jdou ráno pěšky na OÚ Kramolna na pohádku „Karkulka“, kterou nám zahrají děti z MŠ Kramolna. S sebou: do batohu-pití s uzávěrem, 1 sušenku, pláštěnku. Odchod 8,15 hodin z MŠ. Na sebe sportovní oblečení. Návrat na oběd. Vybíráme 10,-Kč/dítě. Bližší informace na třídě.