Naši třídu navštěvují mladší děti. Během celého roku připravujeme i hrajeme divadelní představení pro všechny třídy ze školky. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti – hudební, pracovní i výtvarné, pohybové, předmatematické a nezapomínáme na dostatečně dlouhý pobyt venku s poznáváním přírody.

Danuše Petrová, Lenka Vrátilová

Třída plná kamarádů.

„Sešli jsme se tady znova, čeká nás tu parta nová. Máme se tu všichni rádi, jsme tu dobří kamarádi.“

Budeme se seznamovat s prostředím třídy, se jmény kamarádů a adaptovat se na organizaci v MŠ. Vytvoříme si pravidla společného soužití a zaměříme se na dodržování hygienických návyků. Při vycházkách do přírody si budeme povídat o změnách, které se v tomto ročním období dějí. Těšíme se na spolupráci Dana a Lenka

Červen sluníčkový

Čeká nás poslední měsíc před prázdninami a hned začátek měsíce patří dětem – oslavují (MDD). Určitě dětem přichystáme nějaké překvapení a budeme si o SVÁTKU DĚTÍ, O ZEMI, O SVĚTADÍLECH … povídat, tvořit, zpívat, číst apod. Také se zaměříme na zvířátka ze zoo jako poslední téma. Pokud nám bude počasí přát, a my tomu věříme 🌞, tak budeme podnikat výlety do okolí, poznávat jarní přírodu, užívat si posledního společného soužití v Beruškách, které zakončíme vzájemným loučením s překvapením. (Bližší informace ústně). Doufáme, že bude sluníčko, a že si ten poslední měsíc naplno užijeme. Pěkné dny přejí Lenička s Ivetkou.

Květen pro maminky

Začátkem května nás čeká pěkný svátek, svátek maminek, o kterým si budeme povídat a určitě připravíme překvapení pro maminky. Zaměříme se na slovo rodina a to ze všech stran – kdo patří do rodiny, jak doma pomáháme, koho musíme poslouchat apod. Budeme sledovat přírodu ve všech barvách, jak stromy, keře a většina rostlin rozkvétá a budeme je poznávat. Stále budeme opakovat pravidla, jak ve školce, tak i venku. Pokud nám bude počasí přát, tak budeme spěchat ven i na zahrádku. Hezky kvetoucí květen přejí Lenička a Ivetka