Naši třídu navštěvují mladší děti. Během celého roku připravujeme i hrajeme divadelní představení pro všechny třídy ze školky. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti – hudební, pracovní i výtvarné, pohybové, předmatematické a nezapomínáme na dostatečně dlouhý pobyt venku s poznáváním přírody.

Danuše Petrová, Lenka Vrátilová

Březen – měsíc knihy

V březnu navštívíme městskou knihovnu a povíme si, jak správně zacházet s knihou. Knihy nás provází celý život a najdeme v nich mnoho vědomostí a krásy, přestože už žijeme v době internetu. Budeme pozorovat jarní přírodu a naučíme se názvy některých jarních kytiček a narozených zvířecích mláďat. Povíme si také důležité věci o našem těle, jak se o něho dobře starat  a být zdraví a v pohodě. Na konci měsíce oslavíme svátky jara – Velikonoce.

Krásný a pohodový březen přejí Dana a Lenka.

Únor bílý…

Je před námi nejkratší měsíc v roce, ale přesto se něco nového naučíme a užijeme si také spoustu zábavy. Budeme se zdokonalovat v pohybových dovednostech, zopakujeme si poznatky o zimní přírodě a o životě zvířátek a ptáčků v tomto nepříznivém období. Oslavíme svátek svatého Valentína (14.2.) a také si připomeneme tradici Masopustu – Karnevalu. V naší MŠ bude Hastrmanský karneval 21.2. ( víly, vodníci…). Od 26.2. – 4.3. jsou v našem kraji jarní prázdniny.

Přejeme hodně zdraví a dobré nálady Dana a Lenka.

Leden 2024

Vítáme vás všechny v novém roce. V prvním měsíci tohoto roku si opět připomeneme příchod Tří králů, kteří určitě navštíví i naší MŠ. Budeme se také starat o naše ptáčky, které často pozorujeme z našeho okna v ložnici. Povíme si, jak se správně oblékat v zimním období a jak si chránit své zdraví. Kdyby napadl sníh, určitě ho využijeme k různým radovánkám. Na začátku měsíce se ohlédneme do času Vánoc a povíme si, co jsme dostali pod stromeček a jak jsme si užili společné chvíle s nejbližšími.

Hodně zdraví a pohody v novém roce vám přejí Dana a Lenka.