Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

Naši třídu navštěvují mladší děti. Během celého roku připravujeme i hrajeme divadelní představení pro všechny třídy ze školky. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti – hudební, pracovní i výtvarné, pohybové, předmatematické a nezapomínáme na dostatečně dlouhý pobyt venku s poznáváním přírody.

Danuše Petrová, Lenka Vrátilová

Únor bílý…

V únoru si budeme povídat o zimních sportech a o tom, jak nám sport pomáhá při upevňování zdraví. Pokud ještě nasněží, využijeme naší zahradu k jízdě na lopatách a stavění sněhuláka. Postaráme se o naše ptáčky, teď už víme, co patří do krmítek a co určitě nesmějí. Budeme pozorovat stopy ve sněhu a povíme si také něco o lesních zvířátkách v zimě. Jako každý rok se těšíme na karneval, kdy se aspoň na jedno dopoledne převlékneme za různá zvířátka a pohádkové bytosti.

Přejeme vám hodně zdraví a pohody. Dana a Lenka

Leden 2023

Vítáme vás v novém roce, přejeme hlavně hodně zdraví a pohody. Připomeneme si opět důležité hygienické návyky a také, jak se vhodně oblékat v tomto ročním období. Povíme si o sportech, které je možné provozovat v zimě na sněhu, který doufáme ještě napadne. Budeme se starat o krmítko pro ptáčky a také pozorovat stopy zvířat ve sněhu. V pátek 6.1. nás navštíví Tři králové K+M+B a vysvětlíme si jejich tradici.

Šťastné vykročení do nového roku přejí Dana a Lenka

Vánoční čas v „Beruškách“.

V tomto předvánočním období si budeme povídat o tradicích českých Vánoc, které se blíží. Naučíme se básničky, písničky a koledy, které zazpíváme Mikuláši a Čertovi v pondělí 5.12. 12.12. navštívíme kino s vánočními pohádkami a bude následovat besídka pro rodiče ve čtvrtek15.12. od 15 hodin. Určitě do MŠ přijde Ježíšek, kterého budeme očekávat 19.12. dopoledne. Poslední předvánoční akcí bude 21.12. návštěva koncertu ZUŠ v divadle Beránek. Se všemi se uvidíme v novém roce 2.1.2023.

Přejeme vám krásné prožití svátků vánočních, pohodu a hodně zdraví.

Dana a Lenka