Do této třídy jsou přijaty děti věkově mladší. Zaměřujeme se na hudbu – dovednost čistého zpěvu skupinově i sólově, zvládání rytmizace s pohybem, poznávání hudebních nástrojů apod. Také dopoledne neopomíjíme rozvíjení vzdělávacích činností – pohybových, pracovních i výtvarných, předmatematických, rozumových. Uskutečňujeme i výlety za poznáním přírody v okolí MŠ.

Mgr. Sabina Vavřenová, Eva Rezková

Červen

Krásné počasí je konečně tu, léto se blíží. Nejvíce času tak budeme trávit venku. Budeme se vydávat na delší procházky či drobné drobné výlety do okolí – na zvířátka, zámek, odlehlejší hřiště, louky nebo do lesa. U toho budeme objevovat a pozorovat vše kolem nás – rostliny, stromy, drobný hmyz a jiná zvířata, dopravní prostředky, dopravní značky a bezpečnost v dopravě.

Prohlížejte své děti každý den od klíšťat. Pro ochranu kůže můžete dát dítěti do šatny opalovací krém.

03.06.2024 – Emergency day na Masarykově náměstí 🚑

05.06.2024 – Hasičská zbrojnice 🚒

Červen plný sluníčka a radosti přejí paní učitelky Evička a Sabinka

Květen

V tomto měsíci mají svátek naše milované maminky, a proto si budeme o nich náležitě povídat (jaké jsou, proč je máme rádi a jak jim pomáháme) a připravíme si pro ně besídku plnou překvapení. V druhé polovině května se budeme zase připravovat na návštěvu v ZOO (poznávání exotických zvířat 🦁🦓🦒🐒🐫…).

14.05.2024          Besídka pro maminky

23.05.2024          Zoo Dvůr Králové nad Labem

Láskyplný květen přejí paní učitelky Evička a Sabinka

Duben

V dubnu budeme nadále pozorovat projevy jara. Zaměříme se především na domácí zvířata a jejich mláďata. Na konci měsíce se také seznámíme s lidovou tradicí pálení čarodějnic.

04.04.2024          Kino – jarní pásmo pohádek

12.04.2024          Odevzdání výrobků k oslavě výročí 770 let města Náchoda

30.04.2024          Pálení čarodějnic na školní zahradě – dopolední program pro děti

Krásné jaro přejí paní učitelky Evička a Sabinka