Do této třídy jsou přijaty děti věkově mladší. Zaměřujeme se na hudbu – dovednost čistého zpěvu skupinově i sólově, zvládání rytmizace s pohybem, poznávání hudebních nástrojů apod. Také dopoledne neopomíjíme rozvíjení vzdělávacích činností – pohybových, pracovních i výtvarných, předmatematických, rozumových. Uskutečňujeme i výlety za poznáním přírody v okolí MŠ.

Irena Horvatová, Eva Rezková

Červen,k létu blíže budem

Tak už se nám čas přehoupl do letního měsíce, sluníčko ukazuje svoji sílu a vytrvalost a my se mu budeme snažit vyrovnat. Věnovat se vzdělávání, poznávání, sebeobsluze, která je teď snadnější.Situace v předešlých měsících nebyla moc příznivá,ale budeme doufat a snažit se lepší zítřky. Většinu času budeme venku,na školní zahradě, pozorovat krásy přírody, zdokonalovat se ve sportovním nasazení, povídat si o cestování, o krásách naší země a cestovat prstem po mapě.

Květen lásky čas

Blíží se nám konec dubna a zítra začíná nový, nadějný měsíc květen.Zatim ještě budeme pokračovat v domácím vzdělávání, nezapomínejte na pomoc v domácnosti,starejte se o své hračky, pokojíček, pomáhejte v kuchyni a choďte na procházky.Venku je nádherně, vše kvete, voní, hýří barvami,tak si to vše užívejte,zkoumejte. Poslouchejte zpěv ptáků, prohánějící se větřík v korunách stromů,bzukot pilně pracujících včel.

,,Jaro je sluníčko,co ťuká nám na vrátka, voňavé kytičky a žlutá kuřátka.                     Jaro je život,co elánem nabíjí, rozkvetlá zahrada v níž neduhy pomíjí.                         Jaro je posel štěstí a tepla, stříbrná studánka lásky a světla.                                                   Jaro jsou ptáci,co nad hlavou zpívají,                  hřejivé slunce a všichni ho vítají.“

Náměty na tvoření na stránkách :         Tvoření s dětmi, Pinterest, Máma do deště, Nápady pro Aničku

Dnes je svátek čarodějnic a i když se bohužel společně ještě neuvidíme, přejeme vám krásné prožití s rodinou, něco dobrého si opečte a u ohýnku si společně zazpívejte. Spalte všechny neduhy, špatné nálady,viry i bacily a už se na vás moooc těšíme, vaše Irenka a Evička

Duben ještě tam budem

Bohužel nám již několik dní není dopřáno vídat se a věnovat se vašim dětem v jejich vzdělávání a zřejmě ještě pár dní tak tomu bude.Rádi bychom vám zpříjemnili chvilky s vašimi ratolestmi a nabídli alespoň případné nápady a náměty,co s nimi v těchto dlouhých dnech dělat. Měsíc duben je veselým měsícem,kdy se střídá aprílové počasí, ale sluníčko už nám posílá teplejší pozdravy.Povídejte si, sledujte jarní kytičky v zahrádkách,napučené stromy, zpívající ptáčky, lezoucí a poletující hmyz,prostě voňavý příchod jara při procházkách do přírody.Prohlížejte si knížky, čtěte pohádky,zpívejte si,zacvičte si(ať už u televize nebo jen tak dle nápaditosti dítěte, uvidíte,jak se mu to bude líbit a co vše dokáže),  malujte veselé obrázky, ty si moc rádi po návratu do školky prohlédneme a vystavíme. Nezapomínejte ale ani na běžné každodenní činnosti jako je sebeobsluha, samostatnost, komunikace, správná výslovnost i výpomoc v domácnosti (při vaření, úklidu, péči o své věci v pokojíčku). Vaše děti jsou moc šikovné.

Některé odkazy na webové stránky s náměty na hry a činnosti naleznete ve složce NOVINKY!

Víme, že je toto období nelehké, ať už pro vás dospělé,ale i pro děti,ale věříme, že tuto životní zkoušku všichni zvládneme a o to víc si budeme vážit kdysi pro nás jen běžných věcí a chvil.

Moc na vás všechny myslíme,velice nám vaše dětičky chybí a doufáme, že se brzy zase uvidíme.

Pokud budete potřebovat s něčím poradit, poslat nám obrázek nebo třeba jen pozdrav, jsme tu pro vás na mailu vcelicky@mskomenskeho.cz

Hodně zdraví a lásky přejí Irenka a Evička