Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

Tuto třídu navštěvují mladší i předškolní děti, které se připravují na vzdělávání v ZŠ. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti rozumové, předmatematické, hudební, výtvarné i pracovní, pohybové a také jazykové. Snažíme se rozvíjet fantazii, tvořivost a podporujeme v dětech dovednosti, které předcházejí čtení, psaní a číselným představám.

Mgr. Alena Dušánková, Bc. Jana Neumannová, Eva Hejková – školní asistentka a učitelka na překryvy

Únor

Tento měsíc zahájíme zvířátky a péčí o ně v zimním období. Dále budeme hovořit o tématech, které souvisí se zimou (zimní sporty, počasí, nemoci a jejich prevence) a nejen to. Doufáme, že si i nějaké zimní sporty vyzkoušíme. Nezapomeneme ani na oblíbený třídní karneval. Blíží se nám i jarní prázdniny, které jsou od 20. 2. do 26. 2. 2023. Odhlašujte prosím Vaše děti s předstihem u třídní učitelky Kačenek a ve školní jídelně.

Leden

V novém roce si budeme povídat o tom, jak jsme prožili Vánoce a co nám nadělil Ježíšek. Budeme mít „hračkový“ den! A co to je? Děti si na ukázku přinesou jednu hračku, kterou dostaly od Ježíška.

Hned v prvním týdnu nás navštíví Tři králové, a při té příležitosti si vysvětlíme tradici a rozvineme o ní diskuzi. Naučíme se básničku, popřípadě si i nějakého krále vyrobíme.

Dále se zaměříme na počasí a jeho změny, jak se oblékat v tomto počasí a jak předcházet různým nemocem, které nás zejména v zimě mohou nepříjemně překvapit a potrápit.

V tomto roce Vám přejí všechno nejlepší a především pevné zdraví paní učitelky z Kačenek.

Prosinec

V pondělí 5. prosince nás navštívil Mikuláš, čert a anděl, a při té příležitosti si hned vyzkoušeli hudební a recitační schopnosti našich dětí. Pozitivní zprávou je, že nikoho z dětí čerti neodnesli, a můžeme si tak všichni společně i nadále užívat poklidnou předvánoční atmosféru.

V průběhu prosince nás čekají následující akce:

12.12. kino – „Vánoční pásmo pohádek“, vybíráme 20 Kč/dítě;

15.12. „Vánoční besídka“ od 15 hodin (holčičky – bílé šaty, křidélka; chlapci – tmavé kalhoty, bílá košile a vesta);

16.12. prohlídka betléma v Kostele Sv. Vavřince;

19.12. vánoční nadílka na třídě;

21.12. koncert ZUŠ v divadle Beránek.

Pozn. Naposledy se v roce 2022 uvidíme 22. prosince, rok 2023 zahájíme v pondělí 2. 1. 2023.

Pohodový předvánoční čas Vám přejí paní učitelky ze třídy Kačenek.