Tuto třídu navštěvují mladší i předškolní děti, které se připravují na vzdělávání v ZŠ. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti rozumové, předmatematické, hudební, výtvarné i pracovní, pohybové a také jazykové. Snažíme se rozvíjet fantazii, tvořivost a podporujeme v dětech dovednosti, které předcházejí čtení, psaní a číselným představám.

Mgr. Alena Dušánková, Eva Hejková – školní asistentka a učitelka na překryvy

Květen

Na začátku měsíce května mají svátek maminky, proto Vám nabízíme jednoduché tvoření, kde si určitě nějaký dárek pro maminku vyberete. Protože zatím nevíme, kdy se do školky vrátíte, tak si můžete společně s rodiči přečíst pohádku „Kuba v karanténě“ a podívat se na obrázky. Těšíme se na Vás a na Vaše vyprávění.
Pro maminky
Pohádka

Čaruji čaruji

Čarodějnická doba přichází a my Vám nabízíme možnost dalšího tvoření, kde najdete nejenom předmatemetické, ale i grafické listy a mnoho dalšího. Přejeme Vám klidné čarování a těšíme se až se uvidíme ve školce.
Pracovní list

Duben

Součastná situace, která nás všechny zasáhla (koronavirus) pozastavila vzdělávání ve školce. Těšili jsme se na jaro a Velikonoce, ale musíme vydržet a vynahradíme si vše, až se vrátíte do školky. Protože je Vašim dětem určitě dlouhá chvíle,tak Vám nabízíme, jak dětičky zabavit a co s nimi opakovat. V sekci novinky máte několik odkazů na činnosti, ať už pracovní, výtvarné, pohybové apod. Procvičujte sebeobsluhu, která pro děti bude důležitá až se vrátí zpět do školky (samostatné svlékání i oblékání, skládání oblečení, obouvání se…), správnou hygienu a činnosti pro rozvoj jemné motoriky – stříhání, mačkání i trhání papíru…apod. Pokud budeme mít nějaké dotazy nebo přaní můžete se ozvat na e-mail: kacenky@mskomenskeho.cz. Klidné dny a hlavně zdraví přeje Alenka a Evička