Tuto třídu navštěvují předškolní děti, které se připravují na vzdělávání v ZŠ. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti rozumové, předmatematické, hudební, výtvarné i pracovní, pohybové a také jazykové. Snažíme se rozvíjet fantazii, tvořivost a podporujeme v dětech dovednosti, které předcházejí čtení, psaní a číselným představám.

Mgr. Alena Dušánková, Lada Poláková, školní asistent Eva Hejková

Březen 2019

V březnu přivítáme jaro, půjdeme k řece Metuji vyhodit „Moranu“ a tím se definitivně rozloučíme se zimou. Na procházkách budeme pozorovat jarní květiny, pučící stromy, první včelky. Březen je také měsíc knihy. 27.3. půjdeme s dětmi do knihovny na připravený program „Sněhulák na jaře“. S předškoláčky se také stále připravujeme na zápis do ZŠ.

Únor 2019

V únoru si ještě budeme užívat zimy a zimních radovánek. Budeme si povídat o zimním oblečení, zimních sportech a také ještě o zvířátkách v lese a o ptácích na krmítku. Začínáme se připravovat s předškoláčky k zápisu do ZŠ. Následně nám 6. 2. paní učitelky zahrají pohádku a v polovině měsíce si užijeme karneval na téma pohádek „O pejskovi a kočičce“. A na konci měsíce se už začneme těšit na JARO.