Tuto třídu navštěvují mladší i předškolní děti, které se připravují na vzdělávání v ZŠ. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti rozumové, předmatematické, hudební, výtvarné i pracovní, pohybové a také jazykové. Snažíme se rozvíjet fantazii, tvořivost a podporujeme v dětech dovednosti, které předcházejí čtení, psaní a číselným představám.

Mgr. Alena Dušánková, Eva Hejková – školní asistentka a učitelka na překryvy, Irena Horvatová

Březen-jaro je za rohem

Už se nám jaro pomaloučku ukazuje, příroda se probouzí a my si ho náramně užijeme nejen při činnostech a aktivitách ve školce, ale také venku při vycházkách – barvy, první květiny, pupeny, přípravy na svátky jara VELIKONOCE. Budeme si o něm malovat, zpívat i tancovat, recitovat a všímat si všech změn okolo nás. S předškoláky se budeme více připravovat na zápis a proto budeme rádi, když jim pomůžeme společně s vámi (více informací k zápisu, je vyvěšeno v šatně na dveřích).

Krásné jaro přejí paní učitelky z Kačenek

Únor je tu

Během měsíce února si budeme povídat nejen o ptácích ale i o zvířatech, co dělají v zimě, jak se o ně lidé starají, kde přezimují.Propojime vše známými pohádkami. Pokud nám příroda ještě ukáže správné zimní počasí, rádi bychom se věnovali zimním sportům nejen na obrázcích. Také nás čeká,, Hastrmanský karneval “ 21.2. a s ním celý karnevalový týden plný zábavy, her. Poslední týden na náš kraj vychází – jarní prázdniny.

Krásný únor přejí paní učitelky Irena, Alenka a Evička

Leden

Zkraje měsíce nás čekají nádherné vzpomínky na vánoce a oslavy nového roku – co kdo dělal, co našel pod stromečkem za dárky. Dokonce budeme mít 2 dny ,, hračkové,,. V pátek 5.1.nas navštíví Tři králové. Uvidíme, jak nám počasí bude přát, abychom se mohli zaměřit na zimní sporty a radovánky nejen na obrázcích, co dělají zvířátka a ptáci během zimy ve volné přírodě a jak jim můžeme pomoci zimní období přečkat.

Do Nového Roku 2024 vám přejeme hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody-p.uč.z Kačenek