Tuto třídu navštěvují mladší i předškolní děti, které se připravují na vzdělávání v ZŠ. Dopoledne hravou formou rozvíjíme vzdělávací činnosti rozumové, předmatematické, hudební, výtvarné i pracovní, pohybové a také jazykové. Snažíme se rozvíjet fantazii, tvořivost a podporujeme v dětech dovednosti, které předcházejí čtení, psaní a číselným představám.

Mgr. Alena Dušánková, Eva Hejková – školní asistentka a učitelka na překryvy, Irena Horvatová

Červen a léto je za dveřmi

Poslední předprázdninový měsíc se zaměříme na poznávání okolí školky delšími vycházkami, budeme pozorovat přírodu-život drobného hmyzu na louce i v lese, vysvětlíme si důležitost práce lidí kolem nás pro naši bezpečnost při cestování a užívání si prázdninových radovánek – integrovaný záchranný systém(exkurze), možnosti cestování po vodě, ve vzduchu i po zemi. Rozloučíme se s předškoláky i se školním rokem.

Akce v červnu: 3. Emergency day, 4. focení tříd, 5. exkurze k hasičům, ukázka dravců, 20.Pasování předškoláků (program pro rodiče předškoláků). Případné otázky či změny  vám včas předáme.

Krásný červen vám přejí paní učitelky z Kačenek

Květen lásky čas

Květnový měsíc nám jistě dopřeje spoustu krásných dnů, kdy budeme moci poznávat a objevovat krásy přírody během vycházek-květiny, stromy, drobný hmyz. Budeme co nejvíce času trávit venku při delších procházkách a společně oslavíme Den maminek, Den dětí. Čekají nás různé akce – viz nástěnka v šatně :6.koncert ZUŠ, 14.besídka pro maminky k svátku,16.školní výlet do Častolovice, 20.přednáška o školní zralosti, 27.Namořnická pohádka, 28.pohádka na Kramolně, 31.výlet ke Dni dětí.

Prosíme, prohlížejte své děti od klíšťat!

Krásný květen přeji paní učitelky z Kačenek

Duben-jaro je tu

Měsíc duben začíná svátky jara Velikonocemi, čeká nás spoustu akcí a zajímavých vycházek do přírody a za poznáním. Budeme si povídat o jaru, domácích zvířatech a jejich mláďatech. Čeká nás spousta akcí, pro více informací se ptejte ve třídě: předškoláci zápis do 1,tříd 4. a 5.4. ve všech základních školách v Náchodě, ve čtvrtek 4.4. kino Jarní pásmo pohádek, v týdnu 8.-12.4. vás prosíme o zapojení se do oslav města Náchoda-vašimi nápaditými výtvarnými pracemi vyzdobíme vestibul MŠ, 15.4. Pirátská pohádka v Beránku, poslední akce 30.4. Čarodějnický rej na školní zahradě.

Krásné jaro přejí Kačenky