MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

Novinky

Společné

Včeličky

Berušky

Kačenky

Sluníčka

Pusinky

Květen lásky čas

Květnový měsíc nám jistě dopřeje spoustu krásných dnů, kdy budeme moci poznávat a objevovat krásy přírody během vycházek-květiny, stromy, drobný hmyz. Budeme co nejvíce času trávit venku při delších procházkách a společně oslavíme Den maminek, Den dětí. Čekají nás různé akce – viz nástěnka v šatně :6.koncert ZUŠ, 14.besídka pro maminky k svátku,16.školní výlet do Častolovice, 20.přednáška o školní zralosti, 27.Namořnická pohádka, 28.pohádka na Kramolně, 30.výlet ke Dni dětí.

Prosíme, prohlížejte své děti od klíšťat!

Krásný květen přeji paní učitelky z Kačenek

Duben-jaro je tu

Měsíc duben začíná svátky jara Velikonocemi, čeká nás spoustu akcí a zajímavých vycházek do přírody a za poznáním. Budeme si povídat o jaru, domácích zvířatech a jejich mláďatech. Čeká nás spousta akcí, pro více informací se ptejte ve třídě: předškoláci zápis do 1,tříd 4. a 5.4. ve všech základních školách v Náchodě, ve čtvrtek 4.4. kino Jarní pásmo pohádek, v týdnu 8.-12.4. vás prosíme o zapojení se do oslav města Náchoda-vašimi nápaditými výtvarnými pracemi vyzdobíme vestibul MŠ, 15.4. Pirátská pohádka v Beránku, poslední akce 30.4. Čarodějnický rej na školní zahradě.

Krásné jaro přejí Kačenky

Březen-jaro je za rohem

Už se nám jaro pomaloučku ukazuje, příroda se probouzí a my si ho náramně užijeme nejen při činnostech a aktivitách ve školce, ale také venku při vycházkách – barvy, první květiny, pupeny, přípravy na svátky jara VELIKONOCE. Budeme si o něm malovat, zpívat i tancovat, recitovat a všímat si všech změn okolo nás. S předškoláky se budeme více připravovat na zápis a proto budeme rádi, když jim pomůžeme společně s vámi (více informací k zápisu, je vyvěšeno v šatně na dveřích).

Krásné jaro přejí paní učitelky z Kačenek

Únor je tu

Během měsíce února si budeme povídat nejen o ptácích ale i o zvířatech, co dělají v zimě, jak se o ně lidé starají, kde přezimují.Propojime vše známými pohádkami. Pokud nám příroda ještě ukáže správné zimní počasí, rádi bychom se věnovali zimním sportům nejen na obrázcích. Také nás čeká,, Hastrmanský karneval “ 21.2. a s ním celý karnevalový týden plný zábavy, her. Poslední týden na náš kraj vychází – jarní prázdniny.

Krásný únor přejí paní učitelky Irena, Alenka a Evička

Leden

Zkraje měsíce nás čekají nádherné vzpomínky na vánoce a oslavy nového roku – co kdo dělal, co našel pod stromečkem za dárky. Dokonce budeme mít 2 dny ,, hračkové,,. V pátek 5.1.nas navštíví Tři králové. Uvidíme, jak nám počasí bude přát, abychom se mohli zaměřit na zimní sporty a radovánky nejen na obrázcích, co dělají zvířátka a ptáci během zimy ve volné přírodě a jak jim můžeme pomoci zimní období přečkat.

Do Nového Roku 2024 vám přejeme hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody-p.uč.z Kačenek

Listopad, lísteček mi na dlaň spad

V první listopadovém týdnu jsme si povídali o ježcích, přišla nás pozdravit svým tancem školková strašidla a duchové. Nezapomeneme samozřejmě na svátek všech zesnulých – Dušičky, při kterém svou vycházkou zavítáme na místní hřbitov, abychom lépe pochopili, co to „Dušičky“ jsou. V průběhu dalších listopadových týdnů se zaměříme na příjezd sv. Martina, barvy podzimu v přírodě kolem nás, charakter počasí a odpovídající oblečení.
Akce: 9.11. Keramika v Déčku , 10.11. divadelní představení v MŠ
Předškoláčky v úterý 14. 11. 2023 čeká první lekce plavání !

Krásný pohodový podzim přejí Kačenky

Barevný říjen

Přestože si zatím podzim dává načas, my už budeme zkoumat a hledat jeho první náznaky – listy, plody na zahradách i volně v přírodě, změny počasí a vše co se  podzimu týče. Čeká nás spousta akcí, které jistě nadchnou všechny děti:

-úterý 3.října na školní zahradu zavítá p. ornitolog s ukázkou dravců

-v týdnu 16.-20.10.  Dýňový týden

-středu 18.10. akce i pro rodiče ,,Dýňojáda,, na školní zahradě

– 25.10. v Déčku Dýňohrátky

Září i nový školní rok je tu!

Milé děti i rodiče, začíná nám nový školní rok a už se moc těšíme, jak si ho celý spolu užijeme. První měsíc bude hlavně seznamovací  – s novými kamarády, třídou, někteří i se školou, s pravidly, abychom si společně užili každý den. Budeme zpívat, malovat, cvičit, hrát různé hry, poznávat vše nejen ve škole, ale také na vycházkách přírodu a dění kolem sebe.

Těšíme se na vás p.uč. Irenka, Alenka a p.asist.Evička

Červen

Posledním měsíci v tomto školním roce se zaměříme na objevování zákoutí našeho města , poznávání i pozorování přírody během letních měsíců, budeme podnikat krátké vylety v okolí a povídat si o tom, na co si dávat v létě pozor. Na konci června (22.6.) budeme oficiálně pasovat předškoláky na školáky. Tím ukončíme tento školní rok. Všem přejeme klidné léto plné zážitků. Učitelky z Kačenek

Květen

Tak jako všichni budeme oslavovat měsíc květen kvítím, láskou a radostí. Pro děti v naší MŠ je připraven bohatý program, ale ještě chceme podtrhnou, co vše je uchystáno ve tř. kačenek.

2.5.2023 v úterý k nám přijede divadlo U staré herečky s představením “Tajemná zahrada“.

Připomínáme, že 3.- 4.5. budou od 9:00-15:00 probíhat zápisy do naší MŠ.

10.5. jsme si děti připravily besídku ke Dni Matek. Začínáme v 15:00 v naší třídě a zveme všechny maminky, babičky a tetičky a spol. 🙂

16.5. jdeme na Kramolnu do obecního domu na dětské divadelní představení „O Popelce“ (v 10:00 h)

23.5. jedeme na výlet do Třebechovic pod Orebem a Podorlického skanzenu. V Třebechovicích navštívíme věhlasné muzeum betlémů s nejznámějším Proboštovým betlémem. Ve skanzenu si zas prohlédneme staleté domky, větrný i vodní mlýn a potěšíme se skvostnou přírodní scenérií nacházející se podél řeky Orlice. Časy odjezdu a příjezdu včas upřesníme na hlavní nástěnce.

26.5. dopoledne bude probíhat, focení jednotlivých tříd na školní zahradě.(1ks foto 15x23cm /60,-)