MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Komenského 301, Náchod

Novinky

Společné

Včeličky

Berušky

Kačenky

Sluníčka

Pusinky

Listopade, listopade, už ti mlha světlo krade

Jak je patrné již z názvu tohoto měsíce – listí padá ze stromů na zem, a proto se s dětmi zaměříme na poznávání  barev listnatých stromů, tvarů listů a jejich žilnatiny. V průběhu listopadu si s dětmi zahrajeme spoustu her, vyrobíme si zajímavé dekorace, které se vztahují k Dušičkám. Neměli bychom ani opomenout na Svatého Martina, který nám možná přinese první sněhové vločky. Snad se nám vše vydaří a nebudeme přitom zapomínat na slušné chování.

Ťuky, ťuk, je tady podzim

Příroda na podzim kouzelně čaruje nejen s barvami, ale především s plody, které nám dává, např. různé druhy zeleniny, hub, ovoce a mnoho dalších. Listy se nám postupně zbarvují a můžeme z nich vyrábět nádherné výrobky. Nelze opomenout ani přírodniny z lesa (kaštany, žaludy, bukvice atd.), které jsou vhodné nejen na vyrábění, ale také pro zvířátka. Všem těmto krásným plodům, zvěři, změnám počasí a dalším tématům se budeme věnovat celý říjen. Samozřejmě také nebudeme zapomínat na slušné chování, které je každodenní rutinou.

Tři, dva, jedna, start!

Věříme, že se děti už velmi těší na nový školní rok 2020/2021, stejně tak jako my paní učitelky na ně. Hned na začátku září se seznámíme s novými kamarády, kamarádkami a paní učitelkou. Připomeneme si pravidla společného soužití v MŠ, novým dětem je vysvětlíme, zopakujeme a upevníme zásady slušného chování, stolování a hygienických návyků. V průběhu celého školního roku nás společně čeká spousta aktivit, jako je např. kreativní tvoření, zpívání, tancování, cvičení, ale i učení s dětmi.

Těšíme se, že se děti budou trpělivým přístupem krůček po krůčku zdokonalovat ve svých dovednostech. K tomu bude pochopitelně nutná vzájemná důvěra a nezbytné porozumění. Naším cílem je, aby byl tento školní rok pro děti přínosem pro jejich další cestu životem.

Přejeme Vám mnoho hezkých dnů. Paní učitelky z „Kačenek“.

 

Červen začátek léta

Začínáme se pomalu vracet zpátky do školky. Všichni se moc těšili na své kamarády. Předškoláky čeká další projektový den „Malý architekt“, kde budou děti stavět ze stavebnice LEGO a tím rozvíjet konstruktivní myšlení. Přírodě se budeme věnovat na zahradě, pokud nám to počasí dovolí. Školní výlety bohužel jsou letos pozastaveny. Svátek dětí oslavíme také na ŠZ.

Květen

Na začátku měsíce května mají svátek maminky, proto Vám nabízíme jednoduché tvoření, kde si určitě nějaký dárek pro maminku vyberete. Protože zatím nevíme, kdy se do školky vrátíte, tak si můžete společně s rodiči přečíst pohádku „Kuba v karanténě“ a podívat se na obrázky. Těšíme se na Vás a na Vaše vyprávění.
Pro maminky
Pohádka

Čaruji čaruji

Čarodějnická doba přichází a my Vám nabízíme možnost dalšího tvoření, kde najdete nejenom předmatemetické, ale i grafické listy a mnoho dalšího. Přejeme Vám klidné čarování a těšíme se až se uvidíme ve školce.
Pracovní list

Duben

Součastná situace, která nás všechny zasáhla (koronavirus) pozastavila vzdělávání ve školce. Těšili jsme se na jaro a Velikonoce, ale musíme vydržet a vynahradíme si vše, až se vrátíte do školky. Protože je Vašim dětem určitě dlouhá chvíle,tak Vám nabízíme, jak dětičky zabavit a co s nimi opakovat. V sekci novinky máte několik odkazů na činnosti, ať už pracovní, výtvarné, pohybové apod. Procvičujte sebeobsluhu, která pro děti bude důležitá až se vrátí zpět do školky (samostatné svlékání i oblékání, skládání oblečení, obouvání se…), správnou hygienu a činnosti pro rozvoj jemné motoriky – stříhání, mačkání i trhání papíru…apod. Pokud budeme mít nějaké dotazy nebo přaní můžete se ozvat na e-mail: kacenky@mskomenskeho.cz. Klidné dny a hlavně zdraví přeje Alenka a Evička

Březen za kamna vlezem

Od 9. do 15. března si děti budou užívat jarní prázdniny. 20.03. přivítáme jaro, půjdeme k řece Metuji vyhodit „Moranu“ a rozloučíme se se zimou.Na procházkách budeme pozorovat jarní květiny a stromy. Březen je také měsíc knihy a letos se zaměříme na pohádky B.Němcové. S předškoláky se připravujeme na zápis do ZŠ. Také budeme pokračovat v malování, zpívání, tancování apod.a nacvičíme něco pro Vás rodiče. Hezké jaro Vám všem.

Únor je tu…

V měsíci únoru budeme pokračovat v povídání o zimě – o zimních sportech, o sněhu a přírodě – o životě zvířat a ptáků. Vše budeme vyjadřovat písní, pohybem, tanečky a obrázky i výrobky. Také si užijeme divadlo v naší MŠ – 6.2.2020. Třetí týden (19.02.) bude karnevalový a téma je „Zvířátka ze zoo“. Budeme si přát, aby nachumelilo, ať si to můžeme užít i venku.

V lednu hodně ledu

Nový rok zahájíme příchodem Tří králů a zároveň si zavzpomínáme na vánoční období, co jsme prožili, co jsme našli pod stromečkem. Připomeneme si hlavní znaky zimního období, jak se správně oblékat, jak si chránit svoje zdraví a také se vrátíme k hrám, říkadlům, písničkám a povídat si o životě zvířat v zimě.

V novém roce přejeme všem hodně zdraví a štěstí.