Společné

Říjen a podzim je tu !

Zaměříme se na dodržování hygienických návyků, správné mytí rukou a používání kapesníků. Abychom podporovali imunitu a byli stále zdraví, budeme jíst hodně zeleniny a ovoce, které v této době právě dozrává a má nejvíce vitamínů. Pokud nám to počasí dovolí, opečeme si brambory na školní zahradě a vyzkoušíme naši zručnost při pouštění draka. Hodně zdraví přejí Andrea a Dana

Začínáme nový školní rok

Vážení rodiče, milé děti.

Vítáme Vás v novém školním roce a těšíme se, že spolu zažijeme spoustu nových zážitků. Budeme si hledat nové kamarády a seznámíme se s pravidly chování v naší třídě. Při vycházkách budeme pozorovat změny v přírodě a okolí naší mateřské školy. Určitě si najdeme čas na čtení pohádek, vyprávění a další aktivity. Moc se na vás těšíme, Dana a Andrea

Červen,,, prázdniny se blíží

Po těžké zkoušce s COVID 19, se začínáme pomalu vracet do běžného života. Předškoláky čeká další projektový den, kde budeme stavět ze stavebnice LEGO a tím rozvíjet konstruktivní myšlení. Hodně času budeme trávit na zahradě, pokud nám to počasí dovolí, abychom si vynahradili zrušené společné výlety. Ke konci měsíce chceme pro předškoláky připravit sváteční dopoledne k ukončení docházky do MŠ.

Květen – všechno kvete

Stále nevíme přesně, kdy se do školky vrátíme, tak vám doporučujeme sledovat přírodu, kde vše kvete a probouzí se k životu. Volný čas využijte k různým hrám, prohlížení knížek a kreslení, včetně stříhání. Určitě se vám tyto dovednosti budou hodit po návratu do školky. Nezapomeňte na své maminky a popřejte jim k jejich svátku matek ( 10.května) hodně trpělivosti a klidu. Pro snadnější návrat do MŠ zkoušejte dodržovat hygienické návyky, včetně nošení roušek. Moc vás zdravíme Dana a Andrea

Čarodějnické učení

Dobrý den milé děti, vážení rodiče,
blíží se nám doba pálení čarodějnic, a tak Vám nabízíme tento pracovní list, ve kterém si Vaše děti upevní určování směrů (vlevo, vpravo, nahoře a dole). Naučit se můžete krátkou básničku, díky níž si děti téma lépe zapamatují. Budete stříhat, lepit, vybarvovat, anebo se možná pustíte i do větších akcí. 🙂

Duben – „ještě doma budem“

V tomto měsíci zřejmě strávíme čas v domácím prostředí, proto vám nabízíme návrhy činností, které by dětem přispěly k rozvoji dovedností a znalostí pro snadnější vstup do ZŠ.

Co by mělo dítě umět

• Po dítěti vyžadujeme jasnou a přesnou výslovnost.
  • Vedeme dítě k tomu, aby klidně a pozorně naslouchalo předčítání pohádek.
  • Vyžadujeme, aby ihned vhodně reagovalo na zadaný úkol a důsledně sledujeme, jak jej vykonává.
  • Soustředíme dítě na vykonávanou práci a nedovolíme mu, aby se zabývalo vedlejšími činnostmi.
  • Zvykáme je na to, aby denně plnilo drobné úkoly při domácí práci.
  • Zvykáme je na to, aby dohrálo započatou hru nebo dokončilo započatou práci.
  • Vedeme je k tomu, aby po hře uklidilo hračky, pastelky atd.; po jídle své nádobí a příbory.
  • Vedeme je k tomu, aby si při hře či procházce všímalo zvířat a květin a aby se naučilo pozorovat změny kolem sebe.
  • Učíme je pozdravit, poprosit, poděkovat.
  • Navykneme je, aby ve stejnou hodinu vstávalo, jedlo, chodilo spát.
  • Naučíme je vlastní jméno a příjmení a adresu, kde bydlí. Stejně jako jména rodičů a sourozenců.
  • Naučíme je samo se obléknout, převléknout a zavázat si tkaničky u bot.
  • Učíme je poznávat barvy, kreslit pastelkami, malovat vodovkami, stříhat z papíru.
  • Učíme se společně zazpívat písničky, přednést básničky, říkanky.
  • Naučíme dítě umýt si před jídlem ruce, zajít si na záchod.
  • Rozlišíme pojmy vpravo -vlevo, nahoře-dole, dnes-včera-zítra.

Další náměty na činnosti s dětmi jsou připraveny v novinkách.

Přejeme vám hodně zdraví a trpělivosti v této těžké době a doufáme, že se brzy uvidíme. Pokud budete potřebovat konzultaci, jsme pro vás připraveny na mailu: slunicka@mskomenskeho.cz    Dana a Andrea

Březen- jaro začíná

Nadále budeme pokračovat v seznamování s hygienickými návyky, které je nutno dodržovat k ochraně našeho zdraví. Na vycházkách budeme pozorovat příchod jara a zaměříme se na rašení stromů a prvních jarních květin. 20.3. se v naší MŠ připravuje akce „Vynášení Moreny“, které se uskuteční na břehu náchodské řeky Metuje. Následně 24.3. půjdeme s předškoláky na návštěvu ZŠ Komenského. V průběhu března ještě zavítáme do městské knihovny.

Únor „bílý“, pole sílí

V druhém zimním měsíci se zaměříme na život a péči o zvířata ve volné přírodě. Dalším našim úkolem bude pečovat o své zdraví a dodržovat hygienu v období chřipek. 6.2. bude v naší MŠ divadlo „Tři pohádky“, které nám zpestří zimní čas. Ve třetím týdnu se uskuteční karneval na téma: Zvířátka v ZOO, na který se již moc těšíme.

Leden 2020

Nový rok zahájíme příchodem Tří králů a zároveň si zavzpomínáme na vánoční období, co jsme prožili, co jsme našli pod stromečkem. Připomeneme si hlavní znaky zimního období, jak se správně oblékat a jak si chránit svoje zdraví. V průběhu měsíce ledna budeme pokračovat v kurzu plavání, který je tak mezi dětmi oblíbený. Zúčastníme se dvou výchovných programů pro předškoláky “ stavitel města a stavitel mostů „.

Do nového roku přejeme všem hodně zdraví a štěstí

Adventní čas

Začíná nám nejkrásnější měsíc, kdy se těšíme na vše spojené s Vánocemi. Ve středu 4.12. přivítáme rodiče ze třídy Sluníček na vánoční besídce. Následující den k nám zavítá Mikuláš s čertem a v pátek 6.12. budeme vystupovat na Vánoční výstavě v Novém Městě nad Metují. 11.12. shlédneme pohádky, které nám zahrají studenti z náchodského gymnázia a hned ve čtvrtek 12.12. se zúčastníme koncertu ZUŠ „Sněhová královna“. Všem nám přejeme krásné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví a štěstí.

Dana a Andrea