MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

Novinky

Společné

Včeličky

Berušky

Kačenky

Sluníčka

Pusinky

Červen 2022 v Pusinkách

Červen, poslední školní měsíc, bude ve znamení spousty pěkných zážitků a překvapení. K dětskému dni dáme dětem dáreček. Vydáme se na tajný výlet za poznáním okolí našeho města. 7. června pojedeme na delší výlet na Ostaš. Navštívíme hasiče a záchrannou službu a budeme si povídat o ohni i o úrazech.  Ke konci měsíce se rozloučíme s předškoláky, kteří odchází do školy, malou oslavou na školní zahradě.

Květen 2022 v Pusinkách

V průběhu měsíce si budeme povídat o rodině a jaké má kdo povolání nebo zaměstnání. Na vycházkách budeme pozorovat přírodu a opakovat si, co už o ní víme: jména stromů, rostlin a květin. Co budeme dělat v jednotlivých týdnech si budeme říkat průběžně. 12.5. děti zazpívají maminkám k svátku. 19.5. bude v MŠ pro děti zahraná dopravní pohádka „Jak Jeniček do města zabloudil“. O všech akcích budete průběžně informováni.

Duben 2022 v Pusinkách

Duben je veselý jarní měsíc, který přináší plno krásných změn v přírodě. Probouzejí se květiny, stromy, přilétají ptáci, slunce hřeje každý den víc a víc. O zvířatech, rostlinách a jaru si budeme často povídat. Čekají nás i svátky jara – Velikonoce. A na konci měsíce si připomeneme „pálení čarodějnic“. Pozor: v prvním dubnovém týdnu proběhne zápis na základní školy!

Březen 2022 v Pusinkách

V březnu si budeme povídat o lidském těle, naučíme se jednotlivé části lidského těla pojmenovat a zkusíme se naučit znát a pochopit význam smyslů.  Budeme si vyprávět o zdraví a osobní hygieně. Při vycházkách do blízkého i vzdálenějšího okolí MŠ se zaměříme na první příznaky jara – počasí, rostliny apod. Příliš teplo asi ještě nebude a občas se nám určitě zima připomene mrazíkem nebo sněhovou přeháňkou, ale dny se přece jen začínají prodlužovat a častěji vysvitne sluníčko. Rozloučíme se také s Morenou a přivítáme první jarní den. Určitě se také jako každý rok podíváme do knihovny, protože knížka je jeden z našich nejlepších kamarádů.

Únor 2022 v Pusinkách

Od 14.02. máme prázdniny! Po „jarničkách“ si budeme povídat o životě zvířat a ptáků v zimě. Budeme pokračovat v povídání o zimě (jak má vypadat), o sportech a našich sportovcích (poběží přece Olympijské hry v Pekingu), ale i o stavění sněhuláků. Budeme se učit zimní říkadla, písničky a vše budeme spojovat s pohybem (cvičením a tancem). Každý rok probíhá u nás ve třídě karneval a i letos si ho užijeme. Už se těšíme!

Leden 2022 v Pusinkách

Po období Vánoc a vzpomínkách na uplynulé příjemné chvíle se v novém roce opět vrátíme k hrám, říkadlům, písničkám a učení se o věcech, které souvisí se zimou. Budeme si povídat o životě zvířat v zimě i jak nenastydnout, neprochladnout a jak se oblékat. Budeme mluvit o sněhu, ledu, zimních sportech a zimních radovánkách. Seznámíme se také s Kašparem, Melicharem, Baltazarem, naučíme se písničku „My tři králové“ a 6.1.2021 nás K+M+B určitě navštíví.
V novém roce přejeme všem hodně zdraví a stálý úsměv na tváři !

Prosinec 2021 v Pusinkách

A máme prosinec a Advent. Budeme si povídat o tradicích a zvycích spjatých s Adventem, naučíme se písničky a básničky s vánoční tématikou a samozřejmě i koledy. Zavítá k nám i Mikuláš s čertem. Všem přejeme klidné svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví a štěstí.

Listopad 2021 v Pusinkách

V listopadu už nás zcela pohltí podzimní atmosféra. Budeme si povídat o počasí, o chystání se na zimu ve světě zvířat a rostlin. Půjdeme se podívat, jak se stromy chystají na sníh a mráz a řekneme si, co musíme připravit pro zvířátka v lese i doma, aby netrpěla nouzí. Budeme dbát na správné oblékání, pouštět draky, povídat si o svátcích a tradicích v tomto měsíci a proč se připomínají. Budeme si ale také říkat o pravidlech chování, úklidu hraček ve školce i na zahradě a vztazích mezi dětmi navzájem. 16.11. nám začíná plavání. A 19.11. si užijeme maňáskového divadla. 25.11. pojedou „školáci“ na vánočně-vzdělávací program na zámek v Potštejně.

Říjen 2021 v Pusinkách

V říjnu se budeme seznamovat se zeleninou a ovocem, které roste v našich zahradách a budeme si povídat o významu konzumace zeleniny a ovoce pro naše zdraví. Budeme pozorovat podzimní přírodu a sbírat lesní plody pro zvířata. Bude-li větrno, budeme pouštět draky. Při vhodném počasí nás na školní zahradě čeká halloweenské představení. Zaměříme se také na dodržování hygienických návyků, správné mytí rukou a používání kapesníků. Přece nikdo z nás nechce stonat 🙂

Září 2021 v Pusinkách

Milé děti, vítáme Vás ve školním roce 2021/22. Od začátku září se budete seznamovat s novými kamarády, poznávat prostory MŠ, společně si budeme určovat pravidla chování ve třídě a samozřejmě si budeme hodně hrát, zpívat, číst pohádky, chodit na vycházky a poznávat blízké i vzdálenější okolí MŠ. Zároveň věříme, že celý školní rok proběhne k úplné spokojenosti rodičů. A už máme v plánu i první akci. V týdnu od 20. – 24.9. proběhne „Bramborový týden“. Že nevíte, o co jde? Tak se nechte překvapit! My se už těšíme.  Vaše učitelky.