MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Komenského 301, Náchod

Novinky

Společné

Včeličky

Berušky

Kačenky

Sluníčka

Pusinky

Květen 2020 v Pusinkách

Milé děti, vážení rodiče, RM usnesením č. 82/1784/20 ze dne 04.05.2020 fakticky obnovila provoz mateřských škol zřizovaných městem Náchod od 11.05.2020. Školka bude otevřena za zpřísněných hygienických opatření. Přečtěte si, prosím, informace v Aktualitách na hlavní stránce školy. Je to opravdu důležité. Mimo jiné děti prosíme, aby rozhodně nenosily do školky žádné hračky, plyšáky a mazlíčky. Určitě by si s nimi hrát nemohly.  V květnových činnostech se budeme zabývat tématy jako je např. rodina, zdraví a hygiena, „co se děje v trávě“ = co se děje v přírodě. Maximální množství času chceme trávit na školní zahradě. Prosíme rodiče, aby s tím počítali a přizpůsobili oblečení svých dětí této situaci. Těšíme se na setkání !

Duben 2020 v Pusinkách

Milé děti a milí rodiče třídy „Pusinky“,

i když se v tomto období nevídáme, myslíme na Vás. Co děláte, jak se máte, jestli jste zdraví, co Vás trápí. Věříme a doufáme, že i v této nelehké době máte důvod k radostem a úsměvu na tváři. Duben je veselý jarní měsíc, který přináší plno krásných změn v přírodě. Probouzejí se květiny, stromy, přilétají ptáci, slunce hřeje každý den víc a víc. Čekají nás i svátky jara – Velikonoce. Protože se může stát, že Váš potomek bude mít doma dlouhou chvíli, máme pro řešení. Máme pro Vás několik odkazů z internetu, kde je možné se zabavit, poučit, něco vytvořit. Zkuste se kouknout třeba na https://www.youtube.com/watch?v=vTOUuhAxR8k&list=PLM9MKl7LFM2MhG-mHHolpVXmlX_Mn2sAn nebo na https://www.skolazvesela.cz/jaro-s-rozarkou-zdarma/

V sekci Novinky máte několik dalších odkazů na činnosti, ať už pracovní, výtvarné, pohybové apod.

S dětmi si povídejte, čtěte jim, dívejte se s dětmi po svém okolí, dávejte si hádanky, zpívejte si s nimi, rytmizujte, hrajte stolní hry, nezapomínejte na pohyb, nechte děti pomáhat Vám při úklidu a vaření… To vše Vám ukrátí čas při čekání na školní docházku, ale také se z Vašeho dítěte stane školák – dítě bude samostatné, bude mít jasnou a přesnou výslovnost, bude umět vyjádřit svá přání, pocity a potřeby, bude vnímavé, nesobecké, citlivé ke svému okolí, bude zvídavé, tvořivé a přístupné novým poznatkům.

Pokud budeme mít nějaké dotazy nebo přaní můžete se ozvat na e-mail pusinky@mskomenskeho.cz.

Klidné dny a hlavně zdraví přeje Renata a Jana

 

 

 

 

Březen 2020 v Pusinkách

Od 9. do 15. března si dětí budou užívat jarní prázdniny. 20.03. přivítáme jaro, půjdeme k řece Metuji vyhodit „Moranu“ a rozloučíme se se zimou.  Budeme si povídat o domácích zvířatech, jejich mláďatech, jak žijí a co jí. Na procházkách budeme pozorovat jarní květiny a stromy. Březen je také měsíc knihy a my půjdeme s dětmi do knihovny. S předškoláky se také stále připravujeme na zápis do ZŠ a 24.3. půjdeme s předškoláky na návštěvu ZŠ Komenského.

Únor 2020 v Pusinkách

V měsíci únoru si budeme povídat o životě zvířat a ptáků v zimě. Budeme pokračovat v povídání o zimě (jak má vypadat), o sportech, o sněhu a sněhulácích. Budeme se učit zimní říkadla, písničky a vše budeme spojovat s pohybem (cvičením a tancem). 6.2. si užijeme divadlo v naší MŠ (tři klasické pohádky). Třetí týden měsíce února (19.02.) bude karnevalový.

Leden 2020 v Pusinkách

Po období Vánoc a vzpomínkách na uplynulé příjemné chvíle se v novém roce opět vrátíme k hrám, říkadlům, písničkám a učení se o věcech, které souvisí se zimou. Budeme si povídat o životě zvířat v zimě i jak nenastydnout, neprochladnout a jak se oblékat. Budeme mluvit o sněhu, ledu, zimních sportech a zimních radovánkách. I nadále budeme chodit plavat. A čekají nás zcela určitě i nějaká překvapení. Těšte se !

V novém roce přejeme všem hodně zdraví a stálý úsměv na tváři !

Prosinec 2019 v Pusinkách

Začíná nám prosinec a Advent. Budeme si povídat o tradicích a zvycích spjatých s Adventem, naučíme se písničky a básničky s vánoční tématikou a samozřejmě i koledy. Ve středu 4.12. přivítáme rodiče na tradičním vánočním aranžování a každé dítě si vyrobí (s pomocí rodiče) vánoční ozdobu. Následující den k nám zavítá Mikuláš s čertem. 11.12. shlédneme pohádky, které nám zahrají studenti z náchodského gymnázia a hned ve čtvrtek 12.12. se zúčastníme koncertu ZUŠ „Sněhová královna“. Všem přejeme klidné svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví a štěstí.

Listopad 2019 v Pusinkách

V listopadu už nás zcela pohltí podzimní atmosféra. Budeme si povídat o počasí, o chystání se na zimu ve světě zvířat a rostlin. Půjdeme se podívat, jak se stromy chystají na sníh a mráz a řekneme si, co musíme připravit pro zvířátka v lese i doma, aby netrpěla nouzí. Budeme dbát na správné oblékání, budeme pouštět draky, povídat si o svátcích a tradicích v tomto měsíci a proč se připomínají. Budeme si ale také říkat o pravidlech chování, úklidu hraček ve školce i na zahradě a vztazích mezi dětmi navzájem.

 

Říjen 2019 v Pusinkách

V říjnu se budeme seznamovat se zeleninou a ovocem, které roste v našich zahradách a budeme si povídat o významu konzumace zeleniny a ovoce pro naše zdraví. Budeme pozorovat podzimní přírodu a sbírat lesní plody pro zvířata. Bude-li větrno, budeme pouštět draky. 8. října proběhne tradiční setkání dětí s dravci na školní zahradě. Všichni se budeme podílet na výzdobě naší MŠ k 70. výročí založení, které oslavíme na konci měsíce.

Září 2019 v Pusinkách

Milé děti, vítáme Vás ve školním roce 2019/20. Od začátku září se budete seznamovat s novými kamarády, poznávat prostory MŠ, společně si budeme určovat pravidla chování ve třídě a samozřejmě si budeme hodně hrát, zpívat, číst pohádky, chodit na vycházky a poznávat blízké i vzdálenější okolí MŠ. Zároveň věříme, že celý školní rok proběhne k úplné spkojenosti rodičů. Vaše učitelky.

Červen 2019 v Pusinkách

Blíží se prázdniny a my už také budeme maličko cestovat. První výlet bude na farmu Dubno u Rozkoše. 4.6. v úterý přijďte do MŠ do 7.30 hod. Peníze budeme vybírat po výletě. 12.6. jdou předškoláci na představení do Beránku, příchod do MŠ do 7.45 hod., 13.6. jedeme na výlet na Potštejn. Mezi tím budeme chodit na delší vycházky. 18.6. připravujeme rozloučení s předškoláky „Pasování na školáky“ od 15.00  hod. a 20.6. bude také pro předškoláky „Kouzelná noc“ v MŠ. Upřesnění informací dostanete ve své třídě. A poslední týden se všichni rozloučíme zmrzlinou a popřejeme si krásné prázdniny.