MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Náchod, Komenského 301

Novinky

Společné

Včeličky

Berušky

Kačenky

Sluníčka

Pusinky

Květen-lásky čas

V měsíci květnu se zaměříme nejdříve na Svátek matek-budeme si o mamince povídat, malovat, tvořit pro ni, zpívat, hrát si na ni a trénovat pásmo na besídku, která se uskuteční 12.5. v 15 hodin! Také si budeme vyprávět o povolání našich rodičů i blízkých osob v okolí, porovnávat  a napodobovat různá povolání, jejich důležitost pro ostatní. Poté se vydáme pozorovat okolí, Náchod jako naše město, náchodský zámek – zajímavosti, historie apod.

Duben už je tu

Aprílový měsíc je plný barev, květin a hlavně plný JARA a VELIKONOC. Budeme si povídat, zpívat, malovat, vyrábět a rozjímat v připrav na Velikonoce. Připomeneme si tradice a symboly, co se děje v tomto období s přírodou, počasím i zvířátky a jejich mláďaty. Tento měsíc zakončíme tradicí,, pálení čarodějnic „.

Březen, ten si užijem

Po karnevalovém rozproudění se na naše  těla zaměříme ze všech stran – umět pojmenovat a ukázat části těla, stavba těla, smysly, péče o tělo, o své zdraví. Budeme zkoumat, co naše tělo umí, co zvládne, jak o něj máme pečovat, chránit ho, význam hygieny pro naše zdraví, jak se tělo časem mění, v čem se lišíme od zvířat. Během toho bádání se budeme těšit na přicházející jaro, pozorovat první znaky jara – změny počasí, první květiny, tráva… .Společně se taky rozloučíme s Paní zimou Morenou.

 

Únor bílý pole sílí

První měsíc končí a my se vrhneme do dalšího. Ještě si budeme první týden věnovat volně žijícím zvířatům, jak jim v zimě můžeme pomoci, která v lese žijí. Poté se přesuneme do blížícího se Masopustu, který je plný barev, tvarů, které nás obklopují. Od 14. 2. nás čekají jarní prázdniny. Po nich si užijeme karnevalových radovánek, ve středu 23.2. Vypukne ve třídě karneval v maskách, které si děti donesu z domu. Celé tělo rozproudíme v rytmu hudby a soutěží. Budeme procvičovat barvy a tvary kolem nás.

Nový rok je tu-leden

Zdravíme v novém roce a přejeme hlavně hodně zdraví. Hned na začátku začneme týdnem O třech králích, kteří nás i přijdou do školky navštívit. Pokud se nám počasí umoudří, v dalších týdnech se budeme věnovat zimním sportům, zimním radovánkám uvnitř i venku. Co ke kterému sportu patří-názvy sportovců, sportů, jejich vybavení, jak se v zimě oblékáme, počasí. Pokud počasí nevyjde, zaměříme se na zvířátka a ptáky, jejich těžký život v zimním období.

Zvoní, zvoní zvonec, roku už bude konec – Prosinec

Hvězdička stříbrná dopadla na zem a všechno kolem nás mění se rázem. Těšíme se na Vánoce, nejkrásnější svátky v roce, na stole uvidíme sladké ovoce. Za oknem se vločky honí, cukrovím celý byt voní. Společně se připravíme, školku, třídu nazdobíme. Zapějeme koledu, nejen pro dobrou náladu. Vyrobíme přáníčka a dárky, pro své milé a blízké z lásky. V pondělí 6. přijde Mikuláš s andělem a čertem, nebudeme se bát, vezmeme to žertem. Písničky jim zazpíváme, za návštěvu děkujeme. Pak už jen krátkou chviličku, budeme se těšit na první hvězdičku na tom našem stromečku.

Přejeme vám krásné a pohodové Vánoce, plné společných chvil a úsměvů v dětské tváři. Ať vám vaše hvězdička vždycky jen září!

Hodně zdravíčka a lásky přejí Irenka a Evička

Listopad

Už nám listí opadavá, ochladí se, žádná sláva. My si ale užijeme i  těch někdy chmurných dní, protože my dobře víme o čem podzim často sní. Listopad je krásný měsíc, plný barev na tisíc, až ty barvy opustí nás, bude zima víc a víc. Počasí je jiné každým dnem, ale my to berem s humorem. Až bude na čase, Martin na bílém koni přikluše.

Barevný říjen

Ať jsou mraky nebo slunce,vítr už nefouká jen lehounce. Sklidíme hrušky, švestky, jablíčka, ať má radost dědeček i babička. Brambory a mrkev na zahrádce, vykopeme rýčem hladce. Ochutnáme trochu ovoce i zeleniny, protože v nich jsou vitamíny. Do lesa si vyrazíme, šišky, houby posbíráme. Na zvířátka myslíme, kaštany a žaludy jim doneseme. Listí žloutne, poletuje, před nikým se neukryje. Barevný podzim už je tu zas, pustíme draky a užijeme si krásu krás!

Září, radost v dětské tváři

„Po prázdninách chlapci a holčičky, spěchejte do naší školičky. Školka jako kytička, slyšet je v ní písnička. Zpívá dětem pro radost, pro všechny má hraček dost! Už se na vás těšíme, každý den si užijeme. Zpívat, hrát si, malovat, to má přeci každý rád. Nové kamarády tu potkáme, pravidla školky si povíme.Abychom se těšili, každý den ve školce si užili. Přijďte všichni s úsměvem, bez maminek, tatínků to  zvládnem. Už jste velké dětičky, budou z vás teď Včeličky.“

Jedna, druhá včelička, těší se na vás Irenka a Evička🙂

Už je konec, červen

Měsíc červen jsme zahájili oslavou – svátkem dětí, společným výletem za zvířátky a soutěžemi na hřišti na sídlišti. Povídáme si louce a lučních květech, zvířatech-hmyzu, která můžeme pozorovat nejen pouhým okem, ale i lupou-mravenci,včely, berušky ,brouci… Zpestříme si čas při tvoření písničkami, básničkami, hrami i tancem. A před prázdninami se zaměříme na dopravu, bezpečnost, cestování a pokud nám počasí dopřeje teplé slunečné dny, tak se budeme vydávat i na delší vycházky či drobné výlety. Na konci června si uděláme oslavu s pohárem a budeme se těšit na prázdniny.