MŠ Komenského Náchod

Mateřská škola, Komenského 301, Náchod

Novinky

Společné

Včeličky

Berušky

Kačenky

Sluníčka

Pusinky

Listopad

Padá na zem suché listí, stromy půjdou brzo spát. Každý proto snadno zjistí, že už nastal listopad. Na podzim když zlátne listí na stromech, nech nám kousek léta, vlaštovičko, nech.Podzim si koupil malovánky, pastelky a barvičky, my budeme lísteček malovat každičký. Listopad je měsíc barev, my je všechny vyzkoušíme, po světě se rozhlížíme, na vycházkáchi i v knihách . Sbírat listy pod stromy zajdeme , tvořit s nimi budeme. Na Svatého Martina, kouřilo z komína, přijede na bílém koni, povídat si budem o nich.

Měsíc říjen

Měsíc říjen už je tady, míchá barvy dohromady. Vítr fouká víc a více, podzimní jsou plískanice.Nám to ale nevadí, podzimní slunce nás i pohladí . V říjnu nás láká zahrada i louka, i když prší nebo fouká. Ovoce, zelenina se sklízí všude, spousta vitamínů z nich bude. Nejen pro nás dobroty, pro zvířátka z lesa nasbíráme  kaštany a žaludy. Zatančíme, zazpíváme, i ten podzim rádi máme.

 

Září-úsměv na všech tvářích

Po prázdninách kluci,holky, spěchejte do naší školky.

Školička jak kytička, slyšet je v ní písnička.

Zpívá dětem pro radost, pro všechny má hraček dost!

Už se na vás těšíme, každý den si užijeme.

Zpívat, hrát si, malovat, to má přeci každý rád.

Nové kamarády poznáme, pravidla si nastavíme.

Abychom se těšili, každý den k nám do školky.

Přijďte všichni s úsměvem, bez maminek to my zvládnem.

Už jste velké dětičky, budou z nás teď Včeličky.

Jedna, druhá včelička, těší se na vás

Irenka a Evička

 

Červen,k létu blíže budem

Tak už se nám čas přehoupl do letního měsíce, sluníčko ukazuje svoji sílu a vytrvalost a my se mu budeme snažit vyrovnat. Věnovat se vzdělávání, poznávání, sebeobsluze, která je teď snadnější.Situace v předešlých měsících nebyla moc příznivá,ale budeme doufat a snažit se lepší zítřky. Většinu času budeme venku,na školní zahradě, pozorovat krásy přírody, zdokonalovat se ve sportovním nasazení, povídat si o cestování, o krásách naší země a cestovat prstem po mapě.

Květen lásky čas

Blíží se nám konec dubna a zítra začíná nový, nadějný měsíc květen.Zatim ještě budeme pokračovat v domácím vzdělávání, nezapomínejte na pomoc v domácnosti,starejte se o své hračky, pokojíček, pomáhejte v kuchyni a choďte na procházky.Venku je nádherně, vše kvete, voní, hýří barvami,tak si to vše užívejte,zkoumejte. Poslouchejte zpěv ptáků, prohánějící se větřík v korunách stromů,bzukot pilně pracujících včel.

,,Jaro je sluníčko,co ťuká nám na vrátka, voňavé kytičky a žlutá kuřátka.                     Jaro je život,co elánem nabíjí, rozkvetlá zahrada v níž neduhy pomíjí.                         Jaro je posel štěstí a tepla, stříbrná studánka lásky a světla.                                                   Jaro jsou ptáci,co nad hlavou zpívají,                  hřejivé slunce a všichni ho vítají.“

Náměty na tvoření na stránkách :         Tvoření s dětmi, Pinterest, Máma do deště, Nápady pro Aničku

Dnes je svátek čarodějnic a i když se bohužel společně ještě neuvidíme, přejeme vám krásné prožití s rodinou, něco dobrého si opečte a u ohýnku si společně zazpívejte. Spalte všechny neduhy, špatné nálady,viry i bacily a už se na vás moooc těšíme, vaše Irenka a Evička

 

Duben ještě tam budem

Bohužel nám již několik dní není dopřáno vídat se a věnovat se vašim dětem v jejich vzdělávání a zřejmě ještě pár dní tak tomu bude.Rádi bychom vám zpříjemnili chvilky s vašimi ratolestmi a nabídli alespoň případné nápady a náměty,co s nimi v těchto dlouhých dnech dělat. Měsíc duben je veselým měsícem,kdy se střídá aprílové počasí, ale sluníčko už nám posílá teplejší pozdravy.Povídejte si, sledujte jarní kytičky v zahrádkách,napučené stromy, zpívající ptáčky, lezoucí a poletující hmyz,prostě voňavý příchod jara při procházkách do přírody.Prohlížejte si knížky, čtěte pohádky,zpívejte si,zacvičte si(ať už u televize nebo jen tak dle nápaditosti dítěte, uvidíte,jak se mu to bude líbit a co vše dokáže),  malujte veselé obrázky, ty si moc rádi po návratu do školky prohlédneme a vystavíme. Nezapomínejte ale ani na běžné každodenní činnosti jako je sebeobsluha, samostatnost, komunikace, správná výslovnost i výpomoc v domácnosti (při vaření, úklidu, péči o své věci v pokojíčku). Vaše děti jsou moc šikovné.

Některé odkazy na webové stránky s náměty na hry a činnosti naleznete ve složce NOVINKY!

Víme, že je toto období nelehké, ať už pro vás dospělé,ale i pro děti,ale věříme, že tuto životní zkoušku všichni zvládneme a o to víc si budeme vážit kdysi pro nás jen běžných věcí a chvil.

Moc na vás všechny myslíme,velice nám vaše dětičky chybí a doufáme, že se brzy zase uvidíme.

Pokud budete potřebovat s něčím poradit, poslat nám obrázek nebo třeba jen pozdrav, jsme tu pro vás na mailu vcelicky@mskomenskeho.cz

Hodně zdraví a lásky přejí Irenka a Evička

Březen klepe na vrátka

První týden v březnu si budeme povídat o lidském těle, prohlížet o něm knihy,co se skrývá pod kůží, popisovat a správně pojmenovat části těla a jeho detaily.Druhy týden budeme relaxovat o jarních prázdninách buď ve školce či někde s rodinou.Po prázdninách už budeme otevírat bránu k jaru, začnemet na jarní besídku.

Únor bílý pole sílí

Bohužel nám opravdová zima zatím ještě nezačala, budeme doufat, že ještě nastane a užijeme si pořádných zimních radovánek. Zvířátka žijící v přírodě ale během tohoto období musí hledat potravu nebo spoléhat na pomoc od lidí.My si budeme povídat,co přes zimu zvířata v lese,na louce ale ptáci jedí.A v předposledním týdnu si povíme i o zvířatech ze zoo,co v zimě dělají a čeká nás i karneval 19.2. dopoledne.

Leden pokrytý ledem

Zdravíme v Novém Roce 2020 a přejeme hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a porozumění.Hned první den 6.1. nás navštíví Tři Králové a popřeji jen vše nejlepší do tohoto roku.Prvni týden proběhne v duchu ještě vánočním, děti si každý den mohou donést hračky.V dalších dnech si budeme povídat o zimě,o zimních aktivitách,sportech a bezpečnosti v mrazivém počasí. A pokud nám počasí dovolí, užijeme si i zimních radovánek na vlastní kůži, nejen z obrázků a vyprávění.

Prosinec roku konec

Máme tu poslední měsíc v roce, užijeme si h v Klidu vánočním.Letos místo klasické besídky si s rodiči vyrobíme výzdobu na Vánoce- ve středu 4.12. od 14:30 -15:45. Během adventního období si budeme v prvním týdnu povídat a vyrábět čertíky a pozvolna se chystat na Vánoce.Zpivat koledy, vyrábět ozdoby, cukroví i přáníčka, sledovat vánoční výzdobu ve městech, navštívíme i vánoční výstavy.