Vzdělávací program

Vzdělávací program naší MŠ vychází z projektu Zdravá mateřská škola, na který navazuje alternativní vzdělávací program Kurikulum podpory zdraví v mateřské škole. Touto cestou jdeme od roku 2000, ale zatím nejsme zařazeni do sítě škol podporující zdraví. Filozofickým základem programu podpory zdraví v mateřské škole je holistické pojetí zdraví, které klade důraz na celistvost a souvislost a uznává úlohu subjektivního pocitu zdraví – pohody, přičemž klade důraz na prevenci ve všech jejich podobách. Stěžejním cílem programu je, aby se děti již od mateřské školy naučily postojům, které spočívají v úctě ke zdraví, a praktickým dovednostem chránícím zdraví.

Principy programu podpory zdraví

Vzdělávací obsah

Náš školní projekt "Pohádka ve škole, škola v pohádce".

ŠVP obsahuje vzdělávací obsah, tj. učivo na celý školní rok, který je konkrétně rozpracován do de integrovaných bloků. V třídních vzdělávacích programech jsou tyto bloky dále rozpracovány podle charakteru jednotlivých tříd a individuálních potřeb dětí. Materiál má charakter otevřeného pracovního dokumentu. Program zahrnuje obecné cíle vzdělávání a vede k osvojení základních klíčových kompetencí dětí.

Klíčové kompetence

Integrované bloky

1. Pohádko, pojď si se mnou hrát, chci být s tebou kamarád
    Pedagogickým záměrem je podporovat utváření vztahu dítěte k jinému dítěti, podporovat duševní pohodu, vést ke zdravým životním postojům