Do této třídy jsou přijaty děti věkově mladší. Zaměřujeme se na hudbu - dovednost čistého zpěvu skupinově i sólově, zvládání rytmizace s pohybem, poznávání hudebních nástrojů apod. Také dopoledne neopomíjíme rozvíjení vzdělávacích činností - pohybových, pracovních i výtvarných, předmatematických, rozumových. Uskutečňujeme i výlety za poznáním přírody v okolí MŠ..

Učitelky: Irena Horvatová, Eva Rezková

Nástěnka třídy

Hola,hola, školička nás už volá

3/9/2017

Během měsíce září se budeme navzájem poznávat, přivítáme nové děti, seznámíme se s prostředím třídy, školky i jejím okolím.Vytvoříme si pravidla společného soužití ve školce, ale i pro pobyt venku, abychom si ve zdraví užívali každý den plný her, zábavy a poznávání. Vítáme vás v novém školním roce,začátky budou možná pro někoho těžší,ale moc se na vás těšíme a budeme dělat všechno pro to,aby se vašim ratolestem u nás líbilo, těší se na vás p.učitelky Irenka a Evička

Červen, před létem si užijem

6/6/2017

Měsíc červen jsme zahájili svátkem dětí- vláčkem jsme vyrazili do nedaleké Starkoče,s sebou jsme měli několik dobrůtek, prohlídli si místní nádraží a hřiště.Zbytek předprázdninových dní si budeme povídat o cestování, dopravě,jak a čím se dá vyrazit na výlet a samozřejmě i my vyrazíme na delší pro

Květen měsíc lásky

3/5/2017

Měsíc květen nám pomohou začít rodiče, kteří společně s dětmi doma vytvoří umělecká díla k projektu Čas.Těmito výtvory vyzdobíme vestibul naší školky a s dětmi budeme zkoumat ,, čas,,-jak a čím se měří co a jak ovlivňuje, roční období, měsíce v roce,dny v týdnu,rodinu.Rozhodně nezapomeneme na kaž

Duben ještě tam budem

7/4/2017

V měsíci dubnu si užijeme nejdříve velikonočních zvyků a radovánek,s rodiči si společně vyrobíme drobné ozdůbky domů. Děti se také vzájemně vykoleduji, takže  si v úterý 11.4. všichni donesou pomlázky.Po Velikonocích budeme pokračovat jarem, zvířátky a jejich mláďaty a konec měsíce začarujeme spo

Březen

26/2/2017

Do Velikonoc je ještě daleko, takže si ještě užijeme radovánek,po únorovém karnevale a jarních prázdninách, takže přelom února a března rozproudíme barvami a geometrickými tvary-,,Barevný týden"(den červený, žlutý,modrý, zelený a oranžový) a poté prozkoumáme lidské tělo a jeho zdraví.

Únor plný zábavy

31/1/2017

A už tu máme druhý měsíc -únor.Z kraje měsíce si budeme povídat,hrát,zpivat a malovat zvířátka i ptáky,co dělají v zimě,kdo se o ně postará a jak.Před jarními prázdninami si užijeme spoustu legrace a her v karnevalové duchu,ve čtvrtek 16.2. vypukne v dopoledních hodinách velký Karneval pro všechny tridy.A koncem měsíce se pustíme do zkoumání lidského těla a našeho zdraví.

Zimní hrátky na sněhu

11/1/2017

Protože nás v letošním roce příroda mile překvapila sněhovou nadílkou,ve čtvrtek 12.1. se v dopoledních hodinách sejdeme na školní zahradě a zařádíme si-,, Hrátky na sněhu,,

Leden zamrzlý je ledem

6/1/2017

Vítáme vás v novém roce,začneme ho vzpomínkami na vánoce,jak si je každý užil,poté nás navštíví Tři králové,kteří nám popřejí štěstí,zdraví v celém roce. Povime si,jak rok probíhá - měsíce, roční období, dny v týdnu.Zamėříme se na měsíc leden, zimu jako na roční období, kde se bere sníh, led,jak se mění počasí, co můžeme udělat pro své zdravi- vitamíny, zimni sporty a co pro zvířátka v zimě, co dělají, čim se živí.

Vánoční zvoneček tiše zvoní

29/11/2016

Tak už tu máme poslední měsíc  v tomto roce,a adventní čas a jako každý prosinec začneme čertovskými radovánkámi.Hned v pondělí 5.12. nás dopoledne navštíví Mikuláš s andělem a čerty,ale děti se nemusí bát.Další týden ve čtvrtek 15.12. v 15 hodin vám děti předvedou,co během posledních týdnů společně nacvičily,j ak jsou šikovné.A poslední týden přijde Ježíšek i do školky a určitě donese i nějaké nové hračky do třídy.Cely prosinec si budeme užívat vánoc,povidat si o nich,zpivat a rozjímat.

Listí žloutne,poletuje,listopad už tu je

29/10/2016

První týden v listopadu si budeme povídat o dvou rozdílných svátcích,americký Halloween a české Dušičky.V druhém týdnu do školky zavítá p.Bilek s loutkami,zahraje pohádku Sůl nad zlato.Další dny budeme pozorovat barevné změny v přírodě,co děláme na podzim my lidé,co dělají zvířátka.

Jak je na tom říjen

5/10/2016

Během měsíce říjen si budeme povídat ještě o ovoci a zelenině, rozlišovat druhy, barvy, tvary,ale i jejich chutě i vůně.Ve dnech 10.-14.října si zakouzlime ve stylu Bramborového týdne,kdy si navíc vyzkousime jako za starých časů opeci brambory venku v ohni.Budeme také pozorovat podzimní barevné č

[...] Číst více